/Files/images/библ6.jpg/Files/images/книга и корабль.jpg/Files/images/библ26.jpg/Files/images/books.jpg

Цікавинки із світу книг

Крилаті вислови про книгу

• Дім, в якому немає книг, подібний до тіла, позбутого душі.

Ціцерон

• Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу, –

це джерела мудрості.

Нестор Літописець

• О, книги, найкращі порадники, найкращі друзі.

Григорій Сковорода

• Люди перестають думати, коли перестають читати.

Дідро

• …дивною і ненатуральною здається людина,

яка існує без книги.

Тарас Шевченко

• Царство книг справді може бути назване морем – таке

воно неозоре, такі дива можна в ньому віднайти.

Йоган Гете

• Книга є альфа і омега усякого знання, початок початківців кожної науки.

Стефан Цвейг

• Якщо людині судилося бути Богом, то п’єдесталом для неї служитиме книга.

Микола Реріх

• Кожен час дає нові очі читачам.

Богдан Лепкий

Най…най... книга

• Найтовстіша у світі книга – англійський словник, що містить 8600 сторінок.
  • Найбільшою книгою в світі є, видана у 1976 році у Денвері (штат Колорадо, США), «Суперкнига»: розмір – 274 на 307 сантиметрів, вага – 252 кг 600 г, об’єм – 300 сторінок.
  • Однією з найменших книг є томик віршів Т.Г. Шевченка «Коб- зар», який створив мікромайстер Микола Сядристий. Книга скла- дається із 12 сторінок, кожна площею 0,6 квадратного міліметра.
  • Однією з найбільших старовинних книг є гігантський атлас вагою120кг, який зна­ходиться в Державній бібліотеці Німеч-чини. Виданий він у1661році і має розмі­ри170на110см.
  • Першим почав відливати металеві букви(з них складали слова, зі слів — рядки, з рядків – сторінки)німець Йоганн Гуттен-берг, який жив у місті Майнці в середині XV століття.
  • Перша друкована книга «Львівський апос­тол» в Україні з'явилася у 1574 році. Її над­рукував Іван Федоров, який випередив іно­земних майстрів, так як винайшов спосіб друкування тексту двома фарбами одразу.
  • Найбільше видання у світі – це багатотомна збірка «Акти і публікації Британського парламенту 1800-1900 років». Усі томи збірки важать разом 31 тонну. Для того, щоб їх прочитати, потрібно понад 6 років.
  • У давнину існували глиняні книги. Глину сушили, випалювали на вогні. У таких книгах писали загостреними паличками. Вони були важкі та незручні у користуванні.

Календар книжкових дат

3 березня – Всесвітній день письменника

21 березня – Всесвітній день поезії

2 квітня – Міжнародний День дитячої книги

23 квітня – Всесвітній День книги і авторського права

24 травня – День слов’янської писемності і культури

1 вересня – День знань

8 вересня – Міжнародний день грамотності

30вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Четвертий понеділок жовтня – Міжнародний день шкільних

бібліотек.

Найкращі книги за останні 200 років

Більше ста відомих діячів культури з Америки і Великобританії взяли участь в опитуванні, обираючи найвизначніші твори світової художньої літератури за останні 200 років. Серед 125 учасників опитування були, зокрема, і Норман Мейлер, Стівен Кінг, Енн Патчетт, Джонатан Франзен, Джойс Керол Оутс та інші відомі автори сучасності. Ними визначені десять найвизначніших літературних творів XX століття: «Лоліта» – Володи­мир Набоков «Великий Гетсбі» – Френсіс Скотт Фіцджеральд «У пошуках втраченого часу» – Марсель Пруст «Улісс» – Джеймс Джойс «Дублінці» – Джеймс Джойс «Сто років самотності» – Габріель Гарсіа Мар­кес «Шум і лють» – Вільям Фолкнер «На маяк» – Вірджинія Вульф «Повне зібрання оповідань» – Фланнері О'Коннор «Бліде полум'я"» – Володимир Набоков десять найвизначніших літератур­них творів XIX століття: «Анна Кареніна» – Лев Толстой «Мадам Боварі» – Гюстав Флобер «Війна і мир» – Лев Толстой «Пригоди Гекльберрі Фінна» – Марк Твен оповідання Антона Чехова «Міддлмарч» – Джордж Еліот «Мобі Дік» – Герман Мелвілл «Великі надії» – Чарльз Діккенс «Зло­чин і кара» – Федір Достоєвський «Емма» – Джейн Остін.

Конкурс дитячого читання "Книгоманія - 2014"

Протягом лютого 2014 року в Харківській гімназії №23 тривав І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія-2014".

В Конкурсі взяли участь 31 учень 6-8-х класів. Переможцями І етапу стали учениці 8-А класу Смольнікова Аліса та Паустовська Марія-Єлізабет.

/Files/images/WP_20140228_002.jpg/Files/images/WP_20140228_012.jpg

Конкурс дитячого читання "Книгоманія - 2011"

18 лютого 2011 відбувся конкурс дитячого читання "Найкращий читач України - 2011". Взяло участь у конкурсі 3 дівчинки 6-7 класів: Даньшина Зоряна, Некрасова Людмила та Соколова Еліна.

/Files/images/Учасники.JPG

Цей Конкурс судили компетентне журі в складі: Ярової Юлії Володимирівни - вчителя української мови та літератури, Приходченко Галини Анатоліївни-бібліотекара, Ількової Юлії Олександрівни - вчителя української мови та літератури.

/Files/images/Журі.JPG

Найкращий Щоденник - щоденник Соколової Еліни, учениці 6-А класу.

/Files/images/щоденник переможця2.JPG/Files/images/Переможець1.JPG

Електронні підручники

pract gram грамматика на английском языке

testy тесты по английскому для 10-11 класса

angliski spravochnik справочник по английскому языку

Rus -eng slovar Русско-английский словарь

Eng-Rus slovar Англо-русский словарь

Org Chemistry Задачи по химии 10-11 класс пароль www.goldbook.ws

Rus-Engl slovar Русско- английский словарь

Интенсивный курс русского яз

русская орфография

полезная ссылка http://www.2devochki.ru/

Музыкальный словарь в рассказах

Современный энциклопедический словарь
Достоевский Повести и рассказы
Преступление и наказание Достоевский
Белые ночи. Достоевский

Мастер и Маргарита Булгаков

Собачье сердце Булгаков

1984 Оруэлл Дж.

Камю. Посторонний

Тысячекрылый журавль Ясунари Кавабата

djvu reader программа для открытия файлов djvu

300 неправильных глаголов

английская грамматика в тестах подготовка к тестированию

разговорные темы для экзамена (англ. яз.)

билеты по англ. 9 класс