• Гімназія на сучасному етапі
/Files/images/герб.jpg

Наш навчальний заклад, заснований у 1930 році, за наказом Міністра освіти УРСР у 1956 році був переведений до розряду шкіл з поглибленим вивченням німецької мови. З 1992 року школа реорганізована в український ліцей лінгвістичної та економічної освіти з поглибленим вивченням німецької мови.

У 1997 році ліцею надано статус гімназії № 23 гуманітарного та економічного профілю з поглибленим вивченням німецької мови. У 2002 році заклад освіти перереєстровано в ЗНЗ ІІ-ІІІ ступенів гімназію № 23. У 2005 році гімназію № 23 перереєстровано в Харківську гімназію № 23 Харківської міської ради Харківської області.

З 2000 року наша гімназія є учасником Міжнародного проекту DSD-шкіл, випускники яких мають право, навчаючись у школі, складати іспит на здобуття німецького мовного диплому. Цей диплом дає право нашим випускникам вступати до вищих навчальних закладів Німеччини без мовного іспиту та проходження мовних курсів, що значно заощаджує і час, і кошти. Всього в Україні 22 DSD-школи. Наші учні щорічно успішно складають іспит на рівні В2-С1 у 11 класі, на рівні А2-В1 у 9 класі, а з 2016 року семикласники складають іспит на рівні А1-А2 «На шляху до шпрахдиплома».

Місія гімназії – підготувати молоде покоління, здатне інтегруватись у світовий освітній простір, гідно представляти Україну за її межами, бути готовими до вирішення складних економічних, соціальних, політичних питань нашої держави.

Основна методична проблема, над якою працює гімназія у 2016/2017 навчальному році: «Створення ситуації успіху для учнів з різними здібностями – шлях до гуманізації навчального процесу з метою формування соціально адаптованої особистості в інтелектуально насиченому середовищі».

Реалізовує виконання місії навчального закладу, розвиває здібності та нахили, академічні обдарування наших гімназистів дружний та творчий коллектив справжніх професіоналів, серед яких спеціалістів вищої категорії – 18, першої категорії – 4, другої категорії – 4, спеціалістів – 7. 12 вчителів мають педагогічні звання: «старший учитель» – 4, «учитель-методист» – 8. У колективі 3 Відмінника освіти України: Конорева Н.І., Онацька Т.П., Бачкіс С.В.

У 2017/2018 навчальному році у 12 класах навчається 324 учні. У старшій школі організовано навчання за двома профілями: філологічним (поглиблене вивчення іноземних мов) та економічним.

Гордість школи – стипендіати різних рівнів. З 2011 року стипендіями Президента України були нагороджені Кузнєцов Є., Плєхова О., Рибалко К., стипендіатами Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу» стали Плєхова О., Товстокора Л., Плєхов Д., Адамкевич А., Семеней П., Постніков М. , Зарічний Е. Стипендію Харківського міського голови «Обдарованість» отримали Чайка І., Аністарова П., Івашина О., Литовченко А., Власенко Б.