Міжнародний проект "Побратимське колесо 2017" (презентація учениці 11 класу Крохмаль Анни, квітень 2017 року)
Міжнародний проект "Руйнуємо стереотипи та забобони" (презентація учениці 10 класу Семеней Поліни, листопад 2016 року)
Міжнародний форум "Правовий екстремізм у засобах масової інформації" (лютий 2015) (презентація учня 10 класу Гончарова Артура)

/Files/images/2016_1_semestr/Рис1.jpg

Звіт про міжнародний форум "Правовий екстремізм у засобах масової інформації"

В лютому 2015 року учні 9 класу взяли участь у поїздці до Німеччини. Це була подорож за підтримки Харківського будинку Нюрбергу на молодіжний форум під девізом «Правовий екстремізм у засобах масової інформації». Форум тривав 10 днів. Молоді правознавці плідно працювали над проектом і успішно презентували його. Проживаючи у німецьких сім’ях, українські учні відвідали музеї Нюрберга та Мюнхена, отримали інформацію про Нюрнберзький процес та інші історичні події Другої світової війни. Учасники програми відвідували нюрнберзьку гімназію імені Зігмунда Шукерта, познайомились з німецькими учнями, з якими підтримують дружні стосунки і зараз.

Міжнародний проект "Біженці у Німеччині" (листопад 2015) (презентація учениці 10 класу Адамкевич Антуанелли)

/Files/images/2016_1_semestr/Рисунок1.jpg

Звіт про міжнародний проект "Біженці у Німеччині"

З 07-15.11 я брала участь у проекті «Харків тримається» за підтримки Будинку Нюрнберга у м. Харків та Побратимства міст Харків-Нюрнберг.

Основною метою подорожі було дізнатися про ставлення німецького та українського народу до біженців та внутрішніх переселенців. Учасники проекту завчасно готували доповіді та презентації до форуму, збирали у населення інформацію про волонтерську допомогу та толерантні відносини до біженців у нашій державі.

Подорож розпочалася з екскурсії столицею Баварії – Мюнхену, де ми мали змогу більше дізнатися про історію нацистської Німеччини, прихід Гітлера до влади, часи панування NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei). На нас також чекала зустріч із біженцем із Сирії, який вже 2 роки проживає у Німеччині та познайомив нас з усіма труднощами та проблемами життя переселенців.

Наступним пунктом нашої подорожі стало місто Нюрнберг. Протягом цього проекту ми жили у німецьких родинах із нашими однолітками та відвідували заняття у школі Рудольфа Штайнера із вальдорфівською системою освіти.

Ми відвідали екскурсії, центр документації, місце проведення Нюрнберзького процесу, сучасний центр допомоги біженцям, поглибивши наші знання у сфері соціології та волонтерства.

Під час поїздки керівники дуже дбайливо ставилися до кожного з учасників проекту. У нас створилися теплі відносини як з керівниками, так і з однолітками. Я мала змогу вдосконалити знання німецької мови та краєзнавства. За цей короткий проміжок часу нам вдалося стати справжніми друзями з представниками іноземної молоді. І, незважаючи на те, що після закінчення проекту пройшло багато часу, ми досі підтримуємо тісні взаємини з ними.

Антуанелла Адамкевич

Міжнародний проект (липень 2016)

/Files/images/2016_1_semestr/IgrT6rxMjlg.jpg

Влітку у мене була можливість взяти участь у семінарі з німецької мови. Весь цей семінар проводився в "Nürnberger Haus". Розпочався семінар 19 липня близько 11 години вечора, це час прибуття поїзда з гостями з Нюрнберга та Львова. З боку Харькова були задіяні учні двох шкіл, це учні зі школи №143 та гімназії № 23, на щастя, я мав можливість представляти нашу гімназію разом з ще кількома нашими учнями. Учасники семінару з Харкова повинні були приймати учнів із Львова та Нюрнберга. Мені випала можливість приймати учня з Нюрнберга. Протягом 6 днів я жив і спілкувався безпосередньо з носієм мови. Крім мовної практики я дуже багато нового дізнався про німецьку культуру. Будучи приймаючою стороною, ми намагалися максимально розкрити колорит української культури, відвідували різні екскурсії. На семінарах обговорювали теми, які актуальні на сьогоднішній момент, тобто ситуацію на Сході України, про біженців та переселенців не тільки на території України, а також Німеччини. За такий малий час який учасники семінару мали можливість провести разом, всі ми стали друзями. І донині ми підтримуємо контакт один з одним. Я вдячний нашому місту за шанс отримати такий безцінний досвід в розвитку моєї особистості.

Шмаков Марк

Міжнародний проект "Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії та громадянського суспільства в Україні (липень 2016)" (презентація учениці 11 класу Адамкевич Антуанелли)

У липні 2016 року учениці Харковської гімназії № 23 Семеней Поліна та Адамкевич Антуанелла взяли участь у проекті «Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії та громадянськго суспільства в Україні».

Мета проекту полягає в зацікавленні української молоді політичними процесами та громадською діяльністю за допомогою знань у сфері політики, права та громадянського суспільства.

Для покращення політичних знань дівчата відвідали Європейський парламент та Бундестаг, де мали можливість зустрітися та поспілкуватися з депутатами цих установ, а також представниками громадських організацій.

/Files/images/2016_1_semestr/sNORAHMtk1U.jpg

/Files/images/2016_1_semestr/_f-SQ5oMpIs.jpg

Звіт про освітню подорож у Брюссель та Берлін

З 4 по 8 липня 2016 року за проектом «Підтримка молоді як імпульс для зміцнення демократії в Україні» відбулася освітня подорож до Бельгії та Німеччини. Метою було ознайомлення з роботою Європарламенту, Бундестагу, накопичення досвіду з політичних питань, отримання більшої інформації про можливість брати участь у вже існуючих та втілювати в життя ідеї власних проектів.

Першим містом, котре ми відвідали було Брюссель. За два дні перебування в Бельгії, ми мали змогу бути присутніми на зустрічах з представниками Європарламенту, такими як Софією Попофф (Європейської служби зовнішніх справ), Олександром Семашко та Бенджаміном Фейен (асистентами Європарламенту), Миколою Точицьким (Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Бельгія), а також з представниками неурядових організацій: з Надією Вертебною (Support Group for Ukraine) й Алексом Еґґером (керівником проектів Think Young). Темами бесіди були актуальні питання сьогодення: щодо вступу України в ЄС, санкцій проти Росії, як виконуються пункти Асоціації та проблеми сучасної економіки. В теплій дружній атмосфері, від працівників Європарламенту, наша група отримала змістовні відповіді на свої питання. Після плідного робочого дня, керівники групи нам провели цікаву екскурсію. Учасники подорожі з великим інтересом познайомилися з історією, визначними пам’ятками міста та його архітектурними стилями. Розповіді керівників залишили в наших серцях незабутні, чудові враження.

Наступним пунктом нашої подорожі була Німеччина. В Берліні нас чекали цікаві зустрічі з Ільчуком Сергієм (першим секретарем Посольства України в Німеччині), Юрієм Астоном (керівником Цільової групи щодо роботи з Україною), Артемом Івенко (асистентом німецько-українського проекту «Meet up» фонд «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» ( EVZ), Русланою Вовк (Democracy Reporting International), Вільфредом Їльге (працівником Німецького товариства зовнішньої політики), Веронікою Прістмеєр-Ткоч ( координатором програм Європейської академії Берліна), Габріелем Доічер (доповідачем Федеральної канцелярії Німеччини) та Марілуїзе Бек (депутатом партії Зелених). На зустрічах з посадовими особами, у нас була змога ставити питання щодо відносин України та ЄС, покращення міжнародних зв’язків з країнами ЄС, проведення реформ юстиції в Україні, наявність політичних та економічних проблем. Були розглянуті теми проектів для українських депутатів, щоб ознайомитися з правовою системою ЄС (AGREE), проекти для студентів, які володіють англійською мовою і мають ідеї створення власних проектів. Наша група активно обговорювала сучасні екологічні питання, отримала корисну інформацію про проведення різноманітних екологічних акцій в Україні за підтримки Німеччини.

Після кожної подорожі у людини завжди залишаються певні враження. Під час поїздки керівники дуже дбайливо ставилися до кожного з учасників проекту, у нас створилися теплі відносини як з керівниками, так і з однолітками. Я мала змогу вдосконалити знання іноземних мов (англійську та німецьку), отримати більше інформації з перших вуст, укріпити свою активну громадянську позицію, дізналася ставлення до нашої кріїни представників Європарламенту та Бундестагу, милуватися краєвидами європейських столиць. Хоча у нас було лише 5 днів, та це достатньо для того, щоб здобути досвід, отримати знання та зробити висновки про власне майбутнє та майбутнє рідної держави. Після завершеної поїздки прагну поділитися здобутками спочатку в рідній школі, надалі на лекціях та семінарах. Також планую свою професію пов’язати з соціологією або політологією, можливо, надалі створю власний проект.

Я щиро вдячна організаторам проекту, які дають змогу познайомитися з країнами Європи, змінити власні погляди на сучасні проблемні питання молоді, тому що нам дуже бракує таких зустрічей. Хочу виразити окрему подяку керівникам проекту: Агнєшці Пясецкій, Ганні Жовківській та Лідії Гутник. Надалі бажаю всім працівникам даного проекту натхнення, наполегливості та успіхів.

З повагою Адамкевич Антуанелла м. Харків

Міжнародний проект «Війна та права людини» (2013 - 2015 рр.) (Нюрнберг)

З 12 по 20 липня 2014 року 6 учнів нашої гімназії на чолі з заступником директора з навчально-виховної роботи Коноревою Н.І. взяли участь у другій частині міжнародного семінару на тему «Війна та права людини». Минулого року 9 учнів з міста Нюрнберга та 9 учнів з міста Харкова досліджували спільне історичне минуле, а саме роки Другої світової війни, у Харкові, а цього року ці школярі продовжили свою роботу у Німеччині. Група відвідала 3 міста Баварїї, а саме Мюнхен, Нюрнберг та Веймар, меморіальний комплекс Бухенвальд, Документальний центр та багато інших пам’яток часів Другої світової війни. Увесь цей час учні жили у німецьких сім’ях та мали змогу глибше пізнати культуру та звичаї Німеччини. До сьогоднішнього дня школярі спілкуються через Інтернет зі своїми німецькими друзями.

/Files/images/2016_1_semestr/1 (2).jpg/Files/images/2016_1_semestr/1 (3).jpg

/Files/images/2016_1_semestr/1 (4).jpg /Files/images/2016_1_semestr/1 (5).jpg/Files/images/2016_1_semestr/1 (7).jpg/Files/images/2016_1_semestr/1 (9).jpg

Конференція директорів DSD-шкіл у Берліні (вересень 2014)

З 27.09.2014 по 02.10.2014 у Берліні проходила конференція директорів українських DSD-шкіл за підтримки Центрального управління шкільною освітою за кордоном та Міністерством закордонних справ Німеччини, у якій взяла участь директор нашої гімназії Голубнича І.О. разом з 22 директорами з усієї України.

Метою конференції було обговорення проблем DSD-шкіл, вироблення алгоритмів подальшої співпраці, налагодження шкільних обмінів та стійких відносин зі школами-партнерами в Україні та Німеччині.

Програмою конференції було передбачено ознайомлення директорів українських шкіл з системою середньої освіти і виховання у Німеччині та продовження навчання у вишах, з міжнародною політикою ФРН у галузі культури та освіти, з особливостями здійснення влади у Німеччині та її поділ при демократичному федералізмі, історико-країнознавчі екскурсії по Берліну і Потсдаму.

Конференція пройшла у дружній теплій атмосфері й мала велике значення для подальшого розвитку міжнародних зв’язків нашої гімназії.

Наводимо щоденник Конференції.

27.09.2014

Конференція розпочалася прийомом директорів українських DSD-шкіл у німецькому посольстві в Києві. Помічниця посла Крістофа Вайля провела екскурсію посольством, ознайомила з функціями, завданнями та структурою установи, розповіла про діяльність посольства ФРН у галузі освіти та культури.

Після прийому в посольстві українська делегація вирушила до аеропорту «Бориспіль», звідки вилетіла до Берліна.

/Files/images/2015/1.1.JPG/Files/images/2015/1.2.jpg

(на фото: відвідування посольства ФРН у Києві)

28.09.2014

Цей день був присвячений історико-країнознавчим екскурсіям.

Із самого ранку делегація директорів здійснила екскурсію до Потсдаму «Від резиденції монархії до демократичної столиці федеральної землі». Ми відвідали знаменитий замок Сансусі, прогулялися алеями його затишного парку, проїхалися автобусом вуличками легендарного міста, ознайомившись із його історією та сьогоденням.

Потім на нас чекала захоплива екскурсія на катері річкою Шпре вздовж урядового кварталу Берліна. На березі річки ми мали можливість сфотографуватися на фоні залишків Берлінського муру, 25-річчя повалення якого відзначається в листопаді цього року.

Завдяки екскурсії «Район Кьопенік – історичне місце поселення слов’янських племен у VІ – ХІІ ст.» ми ознайомилися з чудовим зеленим районом сучасного Берліна. У районній мерії нас зустрів мер пан Ігель, який презентував нам Кьопенік, розповів про діяльність місцевих органів самоврядування Німеччини на прикладі свого району. Молодіжна організація самоврядування ознайомила нас із юнацьким та дитячим парламентом та міжнародними молодіжними проектами.

/Files/images/2015/2.1.JPG/Files/images/2015/2.2.jpg

(на фото: 1) Парк палацу Сансусі;

/Files/images/2015/2.3.JPG

2) Екскурсія катером по річці Шпре вздовж урядового кварталу Берліна;

/Files/images/2015/2.4.jpg

3) Залишки Берлінського Муру;

/Files/images/2015/2.5.JPG

/Files/images/2015/2.6.JPG/Files/images/2015/2.7.JPG

/Files/images/2015/2.8.JPG

4) Прийом у мерії Кьопеніка;

29.09.2014

Освіта та виховання дітей у Німеччині

Зранку ми відвідали Євангелічну школу в центрі Берліна. Директор школи пані Маргрет Расфельд поділилася своїм досвідом у шкільному менеджменті, роповіла про особливості викладання та виховання в цій школі. Ми мали змогу відвідати заняття в школі та скласти уявлення про методи та форми навчання.

Потім на нас чекав прийом у Червоній ратуші Берліна та фототермін із міністром закордонних справ Франком-Вальтером Штайнмайером у Міністерстві закордонних справ.

Цього ж дня ми відвідали канцелярію федерального президента ФРН Йоахіма Гаука та його резиденцію – замок Бельвю (Bellevue).

/Files/images/2015/3.1.1.JPG/Files/images/2015/3.1.2.JPG

/Files/images/2015/3.1.3.jpg/Files/images/2015/3.1.4.jpg

(на фото: 1) Євангелічна школа в центрі Берліна;

/Files/images/2015/3.2.JPG

2) Відвідування Червоної Ратуші;

/Files/images/2015/3.3.jpg

3) Прийом у міністерстві іноземних справ ФРН;

/Files/images/2015/3.4.1.JPG

4) Спілкування з міністром іноземних справ Вальтером Штейнмайєром;

/Files/images/2015/3.5.1.JPG /Files/images/2015/3.5.2.JPG /Files/images/2015/3.5.3.JPG

5) Відвідування резиденції президента ФРН;

30.10.2014

Конференція в Європейському залі

Федерального міністерства закордонних справ Німеччини

Директорів українських DSD-шкіл привітали директор департаменту культури і комунікацій Федерального міністерства закордонних справ пан Андреас Гьорген та Тимчасово повірений у справах Посольства України у Німеччині, Повноважний міністр-радник Василь Химинець.

Під час конференції обговорювалися питаня німецько-українських відносин та активність Німеччини в питанні врегулювання конфлікту в Україні, міжнародної політики ФРН в галузі культури та освіти, підтримки DSD-шкіл. Також заслухали доповіді пана Даніеля Ціммермана, керівника берлінського офісу Німецької служби академічних обмінів, та пані Сузанне Шварценбергер, керівника Служби педагогічних обмінів, які розповіли про програми обміну викладачами та учнями, міжнародний молодіжний волонтерський рух «Kulturweit» із подальшим раундом запитань і відповідей.

/Files/images/2015/4.1.JPG /Files/images/2015/4.2.jpg /Files/images/2015/4.3.JPG /Files/images/2015/4.4.JPG

( на фото: Конференція в міністерстві закордонних справ Німеччини)

01.10.2014

Функції влади та розподіл повноважень при демократичному федералізмі

Цього дня делегація директорів українських DSD-шкіл відвідала новий парламентський квартал в Берліні, символом якого стала реконструйована будівля Рейхстагу.

Варто відзначити, що британському архітектору Норману Фостеру вдалося зберегти історичний вигляд Рейхстагу, одночасно створивши приміщення для сучасного парламенту. Тепер старовинна архітектура переплітається з футуристичними формами, доповнюючи одна одну в умовах нової гармонії.

Під час візиту до Рейхстагу ми відвідали велику залу для пленарних засідань депутатів, приміщення для роботи членів Федерального уряду, в тому числі й кабінет Канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Із четвертого, фракційного поверху Рейхстагу, ми потрапили до куполу будівлі, діаметр якого 40 метрів і який дає можливість оглянути фантастичну панораму Берліна із 47-метрової висоти. Стоячи біля основи купола, можна заглянути вниз, до зали пленарних засідань.

Після знайомства з німецьким парламентом ми відвідали Бундесрат, який особливо виділяється серед законодавчих органів країни. За функціями і складом у Бундесрату немає аналогів у світі. Його значення й діяльність зумовлені федералізмом Німеччини, це своєрідний «парламент урядів земель». Завдяки короткому історичному екскурсу ми ознайомилися з конституційними традиціями, які складають основу діяльності Бундесрату, з його сучасним складом, структурою й порядком роботи.

Потім на нас чекав теплий прийом у Представництві землі Баварії, що дало нам можливість більш детально ознайомитися з демократичним федералізмом країни.

/Files/images/2015/5.1.1.JPG /Files/images/2015/5.1.2.JPG /Files/images/2015/5.1.3.JPG /Files/images/2015/5.1.4.JPG /Files/images/2015/5.1.5.JPG /Files/images/2015/5.1.6.JPG /Files/images/2015/5.1.7.JPG

( на фото: 1) При реконструкції Рейхстагу були ретельно збережені «граффіті» радянських солдат;

/Files/images/2015/5.2.1.JPG /Files/images/2015/5.2.2.JPG

2) Відвідування Бундесрату – Парламенту урядів земель;

/Files/images/2015/5.3.JPG

3) У Представництві землі Баварії.

02.10.2014

Заключний день конференції

Конференція добігала кінця… У нас була можливість обмінятися враженнями від неї з організаторами пані Ельке Кізевальтер, д-ром Андреа Майер, представницею Міністерства освіти і науки України О. Коваленко та директорами українських DSD-шкіл, підбити підсумки багаторічної роботи та намітити нові перспективи розвитку.

Кiлькiсть переглядiв: 214

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.