Заходи до Дня захисника України

З 11 по 13 жовтня 2017 року в Харківській гімназії № 23 проводилися виховні заходи з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва. Так, 11 жовтня команда прапороносців гімназії взяла участь у районному конкурсі шкільних команд прапороносців, 12 жовтня в 5-11-х класах гімназії проведені виховні години до Дня захисника України, відбулася зустріч учнів з викладачем Національної академії Національної Гвардії України, а 13 жовтня серед учнів 7-8-х класів відбулися спортивні змагання «Козацькі розваги», за підсумками яких перемогу здобули учні 8-А та 8-Б класів.

Заходи з відзначення 500-річчя Реформації
Битва під Крутами

26-27 січня 2017 року в 5-11-х класах Харківської гімназії № 23 проведені Уроки Пам’яті, класні виховні години, організовані тематичні виставки літератури в кабінеті історії та шкільній бібліотеці щодо вшанування пам’яті загиблих у битві під Крутами з метою виховання в учнівської молоді почуття патріотизму й національно-патріотичного виховання.

День Соборності України

20 січня 2017 року в 5-11-х класах Харківської гімназії № 23 проведені класні виховні години, Уроки Соборності, організовані тематичні виставки в кабінеті історії та шкільній бібліотеці щодо відзначення Дня Соборності України з метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу.

Зустріч з бійцем АТО

Учні 5-х класів гімназії брали участь у шкільній акції «Привітай бійця зі святом!» до Дня Збройних сил України. Діти із задоволенням зробили вітальні листівки, підготували малюнки, написали вірші. А 21 грудня до гімназії завітали незвичайні гості. Особисто подякувати учням за такі теплі, душевні подарунки приїхав боєць із зони АТО, сержант 30-ї бригади 2-го окремого батальйону військової частини в м. Маріуполь Сергій Володимирович Поникаров. Під час зустрічі учні гімназії мали змогу поспілкуватися з військовослужбовцем, задати цікаві питання і, власне, послухати розповідь бійця. Ця зустріч надовго залишиться в серцях і душах як маленьких учнів, так і дорослих людей, які захищають нашу рідну Україну!

День Збройних сил України

З метою військово-патріотичного виховання учнівської молоді, популяризації служби в Збройних силах України та з нагоди 25-річниці Дня Збройних сил України 6 грудня 2016 року в Харківській гімназії проведені класні тематичні виховні години, учні 5-6-х класів взяли активну участь у шкільній акції «Вітальна листівка для воїнів АТО», учні 11 класу під керівництвом учителя предмета «Захист Вітчизни» Котова А.М. провели для учнів 5-7-х класів Урок мужності, в рамках якого продемонстрували показовий виступ зі стройової підготовки, навички володіння зброєю (розкладання та складання АК-74), елементи рукопашного бою тощо.

День пам’яті жертв голодоморів

На виконання Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» № 376-V, Указу Президента України від 01.11.2016 № 480/2016 «Про заходи у зв’язку з Днем Пам’яті жертв голодоморів», листа Міністерства освіти і науки України від 17.11.2016 № 1/9-605 «Щодо заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів» 26 листопада 2016 року в усій країні проводяться традиційні жалобні заходи. Щороку в четверту суботу листопада Україна на державному рівні вшановує пам’ять загиблих від Голодомору – геноциду українського народу. У Харківській гімназії № 23 24-25.11.2016 року проведені Уроки пам’яті, виховні години, тематичні уроки історії України, організовані літературні виставки в шкільній бібліотеці та кабінеті історії. 26.11.2016 року учнівська молодь гімназії також взяла участь у загальнонаціональній хвилині мовчання о 16-00 та акції «Запали свічку жалоби».

День Гідності та Свободи

На виконання Указу Президента України від 06.10.2016 № 436/2016 «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи», відповідно до Плану організації виконання Указу Президента України від 06.10.2016 № 436 «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи», схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 13.10.2016 (протокол № 44),з метою гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей 21 листопада 2016 року в Харківській гімназії № 23 проведені класні виховні години для учнів 5-7-х класів, круглі столи серед учнів 10-11-х класів, години спілкування для учнів 8-9-х класів, організовані тематичні виставки літератури в шкільній бібліотеці та кабінеті історії.

"Джура"

9 червня 2016 року на базі Харківського обласного вищого училища фізичної культури і спорту відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У конкурсі взяли участь 28 команд м. Харкова та Харківської області. Московський район представляв рій «Соколята» з числа учнів 9-10-х класів Харківської гімназії № 23. Усі рої показували свою виправність та вдачу у змаганнях на «Стройовий упоряд», туристській смузі перешкод, зі стрільби, з фізичної підготовки, у конкурсах «Рятівник» та «Відун» тощо. Рій «Соколята» Харківської гімназії № 23 відзначено Подякою від комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради за активну участь у змаганнях.

Перемога у воєнно-спортивній грі "Патріот"

Харківська гімназія № 23 щиро вітає учня 10 класу Михайла Луніна, який 21-22 травня 2016 року взяв участь у складі збірної команди Московського району в міському етапі воєнно-спортивної гри «Патріот» та посів почесне І місце! Адміністрація гімназії висловлює подяку вчителю предмета «Захист Вітчизни» Котову А.М., який підготував учня-переможця!

Свято до Дня матері

16 травня 2016 року в Харківській гімназії №23 учні 5-х класів провели загальношкільний урочистий захід до Дня Матері. Організувати це душевне свято п’ятикласникам допомогли їх класні керівники Ржаксінська Ю.В. та Ольховська І.О. Під час проведення заходу діти співали улюблених пісень для мам та бабусь, читали вірші, танцювали та грали на музичних інструментах.

Захід до Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом в Європі

6 травня 2016 року в актовій залі Харківської гімназії № 23 за участю ветеранів війни, учасників бойових дій та дітей війни проведено урочистий захід до Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом в Європі в рамках Тижня національно-патріотичного виховання – «Тижня пам’яті». Після святкового концерту учні-члени шкільної молодіжної організації «Юнікс» відвідали вдома учасника бойових дій Горєлова Василя Максимовича, який є підшефним ветераном гімназистів. Також члени учнівського самоврядування провели загальношкільну акцію «Маки пам’яті».

Заходи до роковин трагедії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2016 року в Харківській гімназії № 23 проведені заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи: виставка дитячих малюнків і плакатів «Дзвони Чорнобиля», тематичні виховні години на тему «2016 рік – Рік вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи", лінійка пам’яті щодо вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, виставка науково-публіцистичної літератури в шкільній бібліотеці та кабінеті історії та правознавства. Також учні гімназії взяли участь у районному конкурсі учнівських малюнків і плакатів на тему «Мій біль – Чорнобиль» та відвідали тематичний захід на базі Харківського планетарію імені льотчика-космонавта Ю.О. Гагаріна.

Участь у районному конкурсі "Прапороносці"

З метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, виховання у школярів поваги до державних символів України, формування громадянської компетентності особистості в сучасному суспільстві, національної свідомості та патріотизму, створення досвідчених груп прапороносців у кожному загальноосвітньому навчальному закладі 27 квітня 2016 року на базі Харківської загальноосвітньої школи № 124 відбувся районний конкурс «Прапороносці». Шкільну команду прапороносців від Харківської гімназії № 23 представляли учні 10-го класу Гончаров Артур, Калашник Ілля та Міцай Дмитро. Під час проведення районного заходу учні гімназії продемонстрували чіткість, злагодженість руху команди прапороносців, виконання стройових прийомів та церемоніального кроку під час внесення прапору Харківської гімназії № 23.

Вибори президента гімназії

15 квітня 2016 року в Харківській гімназії № 23 відбулися вибори президента гімназії в рамках формування правової культури учнівської молоді. Заявки для участі у виборчій кампанії надали 9 гімназистів з числа учнів 7-9-х класів. З різницею в один бал перемогу одержала учениця 9-Б класу Аксой Місліна, яка і стала новообраним президентом та головою учнівського самоврядування гімназії. Учень 7-А класу, Нікітенко Олександр, який посів почесне друге місце на виборах, став заступником президента та прем’єр-міністром шкільного парламенту. Організаторами проведення шкільних виборів стали учні 10-го класу на чолі з класним керівником, учителем історії та правознавства Приходченко Г.А.

Підготовка до проведення виборів президента гімназії

У Харківській гімназії № 23 тривають заходи з підготовки проведення виборів президента гімназії. 7 квітня 2016 року у школі відбулися дебати між кандидатами на пост президента гімназії та презентація передвиборчих програм. Для участі у виборах учнівським шкільним самоврядуванням зареєстровано 9 офіційних кандидатів з числа учнів 7-9-х класів. На п’ятницю, 15 квітня 2016 року, заплановано проведення виборів президента гімназії, а поки триває проведення агітаційної кампанії від кандидатів та їх команд.

Ушанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

На виконання Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11.02.2015 року № 69 19 лютого 2016 року в Харківській гімназії № 23 проведені уроки пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні. Учні 5-11-х класів подивилися документальний фільм «Герої не вмирають», разом згадали факти та події Революції гідності й вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Круглий стіл з профілактики правопорушень

З метою виховання правової культури школярів, у рамках Місячника правової освіти, за ініціативою районного управління освіти 17 лютого 2016 року на базі Харківської гімназії № 23 проведено круглий стіл з питань попередження злочинності, правопорушень, насильства, роз’яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх, з пропаганди здорового способу життя.

Участь у круглому столі взяли начальник сектору Московського відділу поліції м. Харкова Головного управління Національної поліції в Харківській області Ковтуненко І.В., завідувач сектором профілактики правопорушень служби у справах дітей Московського району Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Сидорчук В.М., директор Харківської міської громадської організації «Фонд рятування дітей і підлітків України від наркотиків» Миславська І.Б., провідний фахівець з профорієнтації Харківського міського центру зайнятості Ромасько А.В. і 200 учнів 6-11-х класів гімназії.

Під час круглого столу гостями були порушені питання профілактики насильства, самовільних уходів дітей з дому, боротьби з тютюнопалінням школярів та вживанню ними алкогольних напоїв і наркотичних речовин, запобігання насильства в родинах, роз’яснено учням механізм постановки на облік у ССД та секторі Московського відділу поліції. Засідання пройшло традиційно в конструктивній атмосфері, на чисельні запитання учнів запрошені гості дали вичерпні відповіді.

Цей профілактичний виховний захід у 2015/2016 навчальному році став черговим у циклі круглих столів, які щорічно проводяться на базі навчальних закладів Московського району на виконання плану спільних дій управління освіти, навчальних закладів із сектором Московського відділу поліції, ССД, ЦСССДМ, наркологічним кабінетом Московського району м. Харкова на 2016 рік.

Участь у фінальному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

13 лютого 2016 року 13 учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова стали учасниками фінального етапу VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів. Серед них - учениця 10 класу Харківської гімназії №23 Гладченко Маргарита. Вітаємо з участю у фіналі та чекаємо на результати

19-23 листопада 2015 року в шкільній бібліотеці та кабінеті історії Харківської гімназії № 23 організовано тематичну виставку документальних та публіцистичних матеріалів, присвячених революційним подіям 2004 року та Революції Гідності, її учасникам та значенню цих історичних подій у розвитку громадянського суспільства. Усі заходи проводяться на виконання Указу Президента України № 633/2015 від 09.11.2015 «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи» з метою гідного відзначення у 2015 році річниць початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, віддання належної пошани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси та європейський вибір нашої держави.
З метою вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні в Харківській гімназії № 23 для учнів 5-11-х класів організовано виставку-презентацію документів та їх копій, іншої друкованої продукції на тему «Голодне літо 1933 року…» в бібліотеці й кабінеті історії та правознавства, для учнів старших класів - перегляд документальних фільмів про події 1932-1933 років «Голод-33» та «Антологія пам’яті», проведено загальношкільний урок пам’яті до Дня пам’яті жертв голодоморів (27.11.2015 року), здійснено покладання квітів і композицій із житніх і пшеничних колосків до пам’ятних знаків і місця поховання жертв голодоморів, розташованих на вулиці Академіка Павлова, вшанування загиблих хвилиною мовчання та запалення свічок пам’яті.

Відповідно до Указу Президента України «Про відзначення у 2016 році Дня Соборності України» від 30.12.2015 № 731, листа Міністерства освіти і науки України від 11.01.2016 № 1/9-5 «Щодо відзначення Дня Соборності України», з метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою рідну державу 21-22 січня 2016 року в 5-11-х класах Харківської гімназії № 23 проведені уроки на тему «Єднання заради Незалежності!», з 18 по 22 січня 2016 року – класні виховні години на тему «2016 рік – Рік Державності України» та інші тематичні заходи.

Кiлькiсть переглядiв: 213

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.