• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Міжнародне співробітництво

6 вересня 2016 року в Харківській гімназії № 23 відбулася зустріч учнів 11 класу з випускником гімназії 2012 року Єрмаковим Даніелєм, який вже два роки навчається в технічному університеті м. Берлін у Німеччині. Даніель поділився своїми враженнями про проживання та навчання за кордоном, дав учням деякі поради зі свого власного життєвого досвіду щодо необхідності вивчення іноземних мов.

/Files/images/2016_/P9060004.JPG

З 27.09.2014 по 02.10.2014 у Берліні проходила конференція директорів українських DSD-шкіл за підтримки Центрального управління шкільною освітою за кордоном та Міністерством закордонних справ Німеччини, у якій взяла участь директор нашої гімназії Голубнича І.О. разом з 22 директорами з усієї України.

Метою конференції було обговорення проблем DSD-шкіл, вироблення алгоритмів подальшої співпраці, налагодження шкільних обмінів та стійких відносин зі школами-партнерами в Україні та Німеччині.

Програмою конференції було передбачено ознайомлення директорів українських шкіл з системою середньої освіти і виховання у Німеччині та продовження навчання у вишах, з міжнародною політикою ФРН у галузі культури та освіти, з особливостями здійснення влади у Німеччині та її поділ при демократичному федералізмі, історико-країнознавчі екскурсії по Берліну і Потсдаму.

Конференція пройшла у дружній теплій атмосфері й мала велике значення для подальшого розвитку міжнародних зв’язків нашої гімназії.

Наводимо щоденник Конференції.

27.09.2014

Конференція розпочалася прийомом директорів українських DSD-шкіл у німецькому посольстві в Києві. Помічниця посла Крістофа Вайля провела екскурсію посольством, ознайомила з функціями, завданнями та структурою установи, розповіла про діяльність посольства ФРН у галузі освіти та культури.

Після прийому в посольстві українська делегація вирушила до аеропорту «Бориспіль», звідки вилетіла до Берліна.

/Files/images/2015/1.1.JPG /Files/images/2015/1.2.jpg

(на фото: відвідування посольства ФРН у Києві)

28.09.2014

Цей день був присвячений історико-країнознавчим екскурсіям.

Із самого ранку делегація директорів здійснила екскурсію до Потсдаму «Від резиденції монархії до демократичної столиці федеральної землі». Ми відвідали знаменитий замок Сансусі, прогулялися алеями його затишного парку, проїхалися автобусом вуличками легендарного міста, ознайомившись із його історією та сьогоденням.

Потім на нас чекала захоплива екскурсія на катері річкою Шпре вздовж урядового кварталу Берліна. На березі річки ми мали можливість сфотографуватися на фоні залишків Берлінського муру, 25-річчя повалення якого відзначається в листопаді цього року.

Завдяки екскурсії «Район Кьопенік – історичне місце поселення слов’янських племен у VІ – ХІІ ст.» ми ознайомилися з чудовим зеленим районом сучасного Берліна. У районній мерії нас зустрів мер пан Ігель, який презентував нам Кьопенік, розповів про діяльність місцевих органів самоврядування Німеччини на прикладі свого району. Молодіжна організація самоврядування ознайомила нас із юнацьким та дитячим парламентом та міжнародними молодіжними проектами.

/Files/images/2015/2.1.JPG/Files/images/2015/2.2.jpg

(на фото: 1) Парк палацу Сансусі;

/Files/images/2015/2.3.JPG

2) Екскурсія катером по річці Шпре вздовж урядового кварталу Берліна;

/Files/images/2015/2.4.jpg

3) Залишки Берлінського Муру;

/Files/images/2015/2.5.JPG/Files/images/2015/2.6.JPG/Files/images/2015/2.7.JPG/Files/images/2015/2.8.JPG

4) Прийом у мерії Кьопеніка;

29.09.2014

Освіта та виховання дітей у Німеччині

Зранку ми відвідали Євангелічну школу в центрі Берліна. Директор школи пані Маргрет Расфельд поділилася своїм досвідом у шкільному менеджменті, роповіла про особливості викладання та виховання в цій школі. Ми мали змогу відвідати заняття в школі та скласти уявлення про методи та форми навчання.

Потім на нас чекав прийом у Червоній ратуші Берліна та фототермін із міністром закордонних справ Франком-Вальтером Штайнмайером у Міністерстві закордонних справ.

Цього ж дня ми відвідали канцелярію федерального президента ФРН Йоахіма Гаука та його резиденцію – замок Бельвю (Bellevue).

/Files/images/2015/3.1.1.JPG/Files/images/2015/3.1.2.JPG/Files/images/2015/3.1.3.jpg/Files/images/2015/3.1.4.jpg

(на фото: 1) Євангелічна школа в центрі Берліна;

/Files/images/2015/3.2.JPG

2) Відвідування Червоної Ратуші;

/Files/images/2015/3.3.jpg

3) Прийом у міністерстві іноземних справ ФРН;

/Files/images/2015/3.4.1.JPG

4) Спілкування з міністром іноземних справ Вальтером Штейнмайєром;

/Files/images/2015/3.5.1.JPG/Files/images/2015/3.5.2.JPG/Files/images/2015/3.5.3.JPG

5) Відвідування резиденції президента ФРН;

30.10.2014

Конференція в Європейському залі

Федерального міністерства закордонних справ Німеччини

Директорів українських DSD-шкіл привітали директор департаменту культури і комунікацій Федерального міністерства закордонних справ пан Андреас Гьорген та Тимчасово повірений у справах Посольства України у Німеччині, Повноважний міністр-радник Василь Химинець.

Під час конференції обговорювалися питаня німецько-українських відносин та активність Німеччини в питанні врегулювання конфлікту в Україні, міжнародної політики ФРН в галузі культури та освіти, підтримки DSD-шкіл. Також заслухали доповіді пана Даніеля Ціммермана, керівника берлінського офісу Німецької служби академічних обмінів, та пані Сузанне Шварценбергер, керівника Служби педагогічних обмінів, які розповіли про програми обміну викладачами та учнями, міжнародний молодіжний волонтерський рух «Kulturweit» із подальшим раундом запитань і відповідей.

/Files/images/2015/4.1.JPG/Files/images/2015/4.2.jpg/Files/images/2015/4.3.JPG/Files/images/2015/4.4.JPG

( на фото: Конференція в міністерстві закордонних справ Німеччини)

01.10.2014

Функції влади та розподіл повноважень при демократичному федералізмі

Цього дня делегація директорів українських DSD-шкіл відвідала новий парламентський квартал в Берліні, символом якого стала реконструйована будівля Рейхстагу.

Варто відзначити, що британському архітектору Норману Фостеру вдалося зберегти історичний вигляд Рейхстагу, одночасно створивши приміщення для сучасного парламенту. Тепер старовинна архітектура переплітається з футуристичними формами, доповнюючи одна одну в умовах нової гармонії.

Під час візиту до Рейхстагу ми відвідали велику залу для пленарних засідань депутатів, приміщення для роботи членів Федерального уряду, в тому числі й кабінет Канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Із четвертого, фракційного поверху Рейхстагу, ми потрапили до куполу будівлі, діаметр якого 40 метрів і який дає можливість оглянути фантастичну панораму Берліна із 47-метрової висоти. Стоячи біля основи купола, можна заглянути вниз, до зали пленарних засідань.

Після знайомства з німецьким парламентом ми відвідали Бундесрат, який особливо виділяється серед законодавчих органів країни. За функціями і складом у Бундесрату немає аналогів у світі. Його значення й діяльність зумовлені федералізмом Німеччини, це своєрідний «парламент урядів земель». Завдяки короткому історичному екскурсу ми ознайомилися з конституційними традиціями, які складають основу діяльності Бундесрату, з його сучасним складом, структурою й порядком роботи.

Потім на нас чекав теплий прийом у Представництві землі Баварії, що дало нам можливість більш детально ознайомитися з демократичним федералізмом країни.

/Files/images/2015/5.1.1.JPG/Files/images/2015/5.1.2.JPG/Files/images/2015/5.1.3.JPG/Files/images/2015/5.1.4.JPG/Files/images/2015/5.1.5.JPG/Files/images/2015/5.1.6.JPG/Files/images/2015/5.1.7.JPG

( на фото: 1) При реконструкції Рейхстагу були ретельно збережені «граффіті» радянських солдат;

/Files/images/2015/5.2.1.JPG/Files/images/2015/5.2.2.JPG

2) Відвідування Бундесрату – Парламенту урядів земель;

/Files/images/2015/5.3.JPG

3) У Представництві землі Баварії.

02.10.2014

Заключний день конференції

Конференція добігала кінця… У нас була можливість обмінятися враженнями від неї з організаторами пані Ельке Кізевальтер, д-ром Андреа Майер, представницею Міністерства освіти і науки України О. Коваленко та директорами українських DSD-шкіл, підбити підсумки багаторічної роботи та намітити нові перспективи розвитку.

Кiлькiсть переглядiв: 617

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.